Taneční skupina CROCK 14

 

je zaměřena především na CLOGGING - americký step, a to jak v moderním pojetí, tak i v tradiční country podobě.

CROCK 14 je pravidelným hostem nejen na akcích v České republice, ale i v dalších evropských zemích jako je Německo, Polsko, Dánsko, Rakousko a Švýcarsku.

V rámci zaoceánských tanečních turné pravidelně navštěvuje Spojené státy americké, které jsou kolébkou cloggingu, v roce 2006 a 2015 se skupina vypravila dokonce na jižní polokouli a to do Austrálie.

Australie2015a_2   Svycarsko2015- Svacarsko20151     

Stepařská taneční show je vítaným zpestřením programu nejrůznějších společenských a firemních akcí, plesů, městských slavností, sportovních akcí, hudebních festivalů, country bálů, westernových a rodeových akcí, klubových večerů apod.

Speciálně pro dětské publikum je připraven taneční program Junior Teamu včetně vyúky jednoduchých tanců.

Nedílnou součástí repertoáru skupiny je i Kankánová show, které spojují recesi s uměním, například v podobě dámského i pánského kankánu.

Proč si vybrat právě CROCK 14 

-          Jedna z nejlepších cloggingových skupin v Evropě

-          Unikátní vlastní choreografie

-          Variabilita počtu tanečníků

-          Interakce s diváky a jejich zapojení do zábavy

-          Vlastní kompletní technické zázemí

-          Pestrý repertoár

-          Tisíce spokojených diváků

-          Více než 20 let zkušenosti nejen v ČR

 

O skupině

           Taneční skupina  Crock 14 vznikla v roce  1995 a založilo ji 14 tanečníků zaměřených na clogging a country dancing. Za dobu existence prošlo skupinou více než 90 tanečníků a od  svého vzniku působí  pod hlavní choreografkou a trenérkou  Miladou Mikulenkovou. 

          S postupem času se repertoár skupiny  podstatně rozšířil -  kromě tradičního country cloggingu, westernových tanců a kankánu  jsou zde zastoupeny i  moderní stepové choreografie, které vznikly ve spojení  s hudebně zajímavými  skladbami (jako např. Destiny v podání Vanessy  Mae nebo Just call my name od skupiny Blackmore´s Night).
         Novou a zajímavou zkušeností byla rovněž spolupráce s předním houslistou Luďkem Lerstem na cloggingové choreografii Victory.
         Vzhledem k širokému  a velice pestrému repertoáru skupina pravidelně  realizuje  vlastní celovečerní divadelní představení, kde se zúročí   zkušenosti tanečníků z jiných oborů (výrazový a scénický tanec, balet, lidový tanec) a také jejich přirozený sklon ke „komediantství“.

         Za dobu své více než 15-ti leté existence taneční skupina CROCK 14 s úspěchem představila svůj bohatý repertoár na mnoha vystoupeních a festivalech v České republice, Německu, Dánsku, Polsku, Rakousku či Švýcarsku. Na zahraničních akcích v rámci Evropy je CROCK 14 pravidelných hostem. 

         Členy skupiny spojuje nejen láska k tanci, dřina na společných trénincích a radost potlesku diváků na veřejných vystoupeních, ale také touha cestovat a poznávat nové země, lidi tam žijící a jejich zvyky.  Proto skupina organizuje zaoceánské tanečně-poznávací cesty, v rámci kterých její členové  již třikrát navštívili Spojené státy americké (kolébku cloggingu), a to v letech 1999, 2002 a 2010. Vyvrcholením tanečních aktivit na těchto cestách byla účast na prestižní soutěži v cloggingu v Severní Karolíně  a získané vynikající umístění ve dvou kategoriích.
V r.2006 se skupina vypravila dokonce na jižní polokouli, a to do Austrálie, kde tanečníci cestovali celý měsíc  a s úspěchem prezentovali své taneční umění na vystoupení v Sydney, Canbeře a také na jednom z největších australských festivalů country music  nedaleko Brisbane v Queenslandu.