25 let CROCK za krokem


Je to 25 let !!!
„Každý tanec je o pocitech. O životní síle a energii…“
Taneční skupina CROCK 14 slaví v letošním roce 25 let od svého vzniku. Kolik síly, nadšení a energie bylo vloženo všemi tanečníky, kteří skupinou prošli, do stovek vystoupení a nespočetně hodin tréninků vám v nejbližších týdnech připomene naše retrospektiva.

2020_1-clanek

1995

1995
Co se tenkrát stalo?? Začátkem roku 1995 se v tělocvičně Gymnázia Budějovická sešlo 14 lidiček, které můžeme nazývat tanečníky country a cloggingu. Cílem setkání bylo domluvit se, co dál … všichni totiž právě ukončili (ať už dobrovolně nebo ne) svoji taneční kariéru v jiné skupině. S vydatnou pomocí pana Bechera a jakéhosi slovníku slangové angličtiny založili novou taneční skupinu s názvem CROCK 14.

2020_2-clanek

Proč CROCK ??

Proč CROCK ??
Dle onoho slovníku to prý znamená kulhavého starého koně, tedy herku (nikdy v budoucnu při návštěvě anglicky mluvících zemí se nám tento slangový výraz nepotvrdil). Pod vlivem motivačních nápojů se nám název líbil a jako herky si mnoho z nás často po tréninku připadalo. A jednu veselou herku máme v našem logu.

2020_3-clanek_2


A proč 14 ?? Protože....

13 je nešťastné číslo,
12 je měsíců v roce
11 je hráčů ve fotbalovém týmu
10 je přikázání
9 je kanárů
8 je bitů v jednom bajtu
7 je dní v týdnu
6 je stran na hrací kostce
5 je prstů na pravé i levé ruce
4 jsou světové strany
3 jsou do mariáše
2 jsou do postele
jen 1 je originál
... a 15 už je moc !!!

1996

Naší první a také nejfrekventovanější taneční scénou se stalo Westernové městečko ve Vestci u Prahy (dnes už bohužel neexistuje) … pravidelné závody v rodeu od jara do podzimu a naše tancování v písku zdejšího corralu, na štěrku nebo prkenných fošnách (to byl luxus).
Účast na první taneční soutěži – Euroclog 1996.
A také Crock 14 poprvé před kamerami… natáčení zábavného pořadu TV Nova Český bodyguard a náš první videoklip (písničku „Limonádový Joe“ zpíval Kamil Emanuel Gott, režíroval Plamen Sjarov).

2020_5-clanek-1996

 

1997

Přibylo nejen vystoupení na nejrůznějších country & western akcích a společenských plesech, ale díky náboru a přípravkám se rozrostl i počet tanečníků.
Westec City byl stále naší srdeční záležitostí. Bar U Pierra, Wild Horse Saloon , „vzdušná“ šatna, kam foukalo každou škvírou a taky spousta nových kamarádů - koňáků. Bylo to hodně „country“ a bylo to skvělé.
Toho roku také Crock 14 poprvé zamířil na prkna zahraničních festivalů (dvakrát do Rakouska) a na rodeo do německého Sebnitzu.
#25letCrockzakrokem #Crock14