Westernová / Country show

Pro tématické akce pro veřejnost či firemní akce taneční skupina často prezentuje Western & country show, ať už historické nebo ze současnosti.

 

Současné country tance mají podobu tzv. „New country“ – tedy moderní americká country hudba, výrazově dynamické choreografie, vypasované džíny, krátké sukně, třásně a flitry, stetsony. Pro tuto taneční oblast se vžilo označení „moderní country dancing“.

V repertoáru skupiny CROCK 14 je moderní country dancing zastoupen v různých podobách:

  • párové moderní country tance
  • country mažoretky – vhodné pro slavnostní nástup nebo zahájení společenských, sportovních či westernových akcí
  • Line Dance - v současnosti velmi oblíbený taneční styl v amerických country klubech, ale také v Německu či Rakousku, který lze v jednodušší podobě naučit diváky a zapojit je tak do společné zábavy

 

 

 
 Country_10

Tradiční country tance to je kouzlo amerického západu na konci minulého století, které zná veřejnost zejména z filmových westernů. Jsou to především tance ve čtverylkách, dlouhých řadách, malých i velkých kroužcích.

Patří k nim samozřejmě i odpovídající kostýmy - při tvorbě svého stylového oblečení vycházeli tanečníci CROCKu 14 z historických materiálů a jejich kostýmy kopírují skutečnou módu amerického západu na přelomu století.